Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@interia.pl

Telefon  14 613 20 35

Ogłoszenia

----- WARSZTATY Z ANIMACJI CZASU WOLNEGO 04.05.2017 r. o godz. 16.30 ----- ZAPISY TEL. 783 688 370

Więcej informacji

Najważniejsze wydarzenia

REPERTUAR NA KWIECIEŃ 2017

01.04.2017

/Sobota/

Godz.11.00

 „Skubani” Animowany  film dla dzieci,

 prod.:USA, wiek: 7 l, czas: 1/27 min. Bilety-8 zł

02.04.2017

/Niedziela/

Godz.17.00

 „Apartament”  Biograficzny film  dokumentalny,

prod.:Polska, wiek: 12 l, czas:1/07 min. Bilety -5 zł

07.04.2017

/Piątek/

Godz.19.00

„Mandarynki” Fabularny dramat wojenny,prod.: Estonia, Gruzja, wiek: 12 l, czas: 1/23 min.  Bilety -5 zł

 

08.04.2017

/Sobota/

Godz.11.00

 „Ale cyrk” Animowany  film dla dzieci,

prod.: Dania, wiek: 7 l, czas: 1/21 min.  Bilety -5 zł

 

 09.04.2017

/Niedziela/

Godz.17.00

 KINO RETRO

PKF +„80 milionów” Sensacyjny film polityczny,

prod.:Polska, wiek: 12 l, czas: 1/42 min. Bilety -5 zł

 

21.04.2017

/Piątek/

Godz.19.00

 „Na granicy” Thriller, prod.:Polska,

wiek: 18 l, czas: 1/32 min.   Bilety -5 zł

 

22.04.2017

/Sobota/

Godz.11.00

 „Listonosz Pat i wielki świat” Animowany  film dla dzieci, prod.: Wielka Brytania, wiek: 7 l, czas: 1/23 min.
Bilety – 8 zł

 

23.04.2017

/Niedziela/

Godz.17.00

 „Jackpot” Komedia kryminalna, prod.: Norwegia,

wiek: 16 l, czas: 1/26 min.  Bilety -5 zł

 

28.04.2017

/Piątek/

Godz.19.00

 „Zakochana bez pamięci” Komedia fabularna, prod.: Belgia, Francja, Luksemburg, wiek: 12 l, czas: 1/38 min.  Bilety -5 zł

 

 29.04.2017

/Sobota/

Godz.11.00

 Blok bajek polskich ok.1 godz.

„Apolejka i jej osiołek”,  „O niezwykłej przyjaźni”, „Warszawska Syrenka”, „Paweł i Gaweł”   Bilety -5 zł       

 

 30.04.2017

/Niedziela/

Godz.17.00

KINO RETRO

PKF +„Miś” Komedia fabularna, prod.:Polska, wiek: 12 l, czas: 1/51 min.  Bilety -5 zł

 

 

Znamy już wyniki konkursu plastycznego na ,,Pisankę Wielkanocną i Kartkę Wielkanocną”, adresowanego do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych naszej gminy. W dniu 9 kwietnia 2017 r. w Klubie ,,Relaks”, CKSiT w Żegocinie, nastąpiło rozstrzygnięcie. Komisja składająca się z przedstawicielek  ,,Klubu Samopomocy Razem II w Żegocinie”, której przewodniczącą była pani Lucyna Janiczek oraz panie  Aniela Surma, Krystyna Łękawa,  Alicja Kuska, obejrzały 88 prac złożonych przez Przedszkole Publiczne w Żegocinie, Przedszkole Publiczne w Łąkcie Górnej, Oddział Przedszkolny w Rozdzielu, Oddział Przedszkolny w Bytomsku oraz Klub Malucha "U Ani" i postanowiły podkreślić duże zaangażowanie najmłodszych dzieci i ich rodziców w przygotowanie prac i nagrodzić wszystkich uczestników.
  Ponadto spośród 144 wspaniałych prac plastycznych, przygotowanych przez dzieci z szkół podstawowych, komisja wyróżniła:

Szkoły podstawowe kl. I - III

a) w kategorii: Pisanka wielkanocna
I miejsce:

Julia Badyla kl. II Żegocina

Julia Kukla kl. III Łąkta Górna

Michał Mida kl. II Żegocina

Kacper Sławęta kl. III Rozdziele

Zuzanna Jawień kl. III Łąkta Górna

II miejsce:

Dawid Surma kl. I Rozdziele

Julia Blitek kl. I Łąkta Górna

Krystyna Drąg kl. I Bytomsko

Oliwia Smoleń klIa Żegocina

Kamila Pasionek kl. II Łąkta Górna

Agnieszka Dziedzic kl. Ib Żegocina

Maria Sroka kl. III Rozdziele

Franciszek Polivka kl. I Bytomsko

III miejsce:

Adrian Zapiór kl. II Bytomsko

Michał Szewczyk kl. I Łąkta Górna

Martyna Paprota kl. II Żegocina

Julia Furtak kl. III Łąkta Górna

Wyróżnienie:

Ewelina Tyndel kl. III Bytomsko

Adrian Gawłowicz kl. II Żegocina

Bartosz Janiczek kl. II Żegocina

Szymon Skibicki kl. I Rozdziele

Magdalena Waligóra klIa Żegocina

Maksymilian Banat klIa Żegocina

b) w kategorii: Kartka wielkanocny
I miejsce:

Julia Furtak kl. III Łąkta Górna

Adrian Gawłowicz kl. II Żegocina

II miejsce:

Szymon Skibicki kl. I Rozdziele

Jakub Prytko kl. I Bytomsko

III miejsce:

Magdalena Waligóra kl. Ia Żegocina

Kamil Bereta kl. I A Żegocina


Szkoły podstawowe kl. IV - VI

a) w kategorii: Pisanka wielkanocna
I miejsce:

Wiktor Jędrzejek kl. V Bytomsko

Adrian Sułkowski IVb Żegocina

Krzysztof Król kl V Żegocina

Natalia Dziedzic kl. IV b Bytomsko

Michał Krzyżak kl. VI Łąkta Górna

II miejsce:

Wiktoria Guzik kl. VI Łąkta Górna

Konrad Żyła kl. VI Bytomsko

Adam Cudejko kl. V Żegocina

Julita Waligóra kl. VI Żegocina

Julia Szmyd kl. V Łąkta Górna

Kacper Ruman kl. V Bytomsko

III miejsce:

Aleksandra Łukasik kl. V Żegocina

Mateusz Moćko kl. IVa Żegocina

Kornelia Duch kl. IVa Żegocina

Wyróżnienie:

Zuzanna Zelek kl. IV Łąkta Górna

Krzysztof Paruch kl. IVb Żegocina

Jędrzejek Aleksandra kl. IV Bytomsko

Jaromir Gas kl. VI Żegocina

Wiktor Jędrzejek kl. V Bytomsko

Walicka Anita kl. IV Łąkta Górna

b) w kategorii: Kartka wielkanocna
I miejsce:

Justyna Kępa kl. V Żegocina

Oliwia Furtak kl. V Łąkta Górna

II miejsce:

Julita Waligóra kl. VI Żegocina

Julia Dziedzic kl. VI Bytomsko

III miejsce:

Kacper Dudek kl. VI Rozdziele

Paulina Surma kl. V Rozdziele

Przy ocenianiu prac wzięto pod uwagę następujące kryteria: samodzielność wykonania, pracowitość i staranność, oryginalność i pomysłowość, wykorzystanie elementów naturalnych, wartość artystyczną, nawiązanie do tradycji.
    W konkursie wzięło udział 232 uczestników z terenu gminy Żegocina oraz 5 prac nadesłanych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. Nagrody oraz Dyplomy ufundował Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach ogłaszanych przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, którą można zobaczyć do 12.04.2017 r.

Nazwa imprezy

Planowana dokładna data imprezy 

Miejsce imprezy

Rodzaj wydarzenia

Organizator

Krótki opis
 

 „Ostatki Kolędowe”                            w Żegocinie

02.02.2017 r.

 Sala CKSiT

w Żegocinie

 kulturalne

 CKSiT w Żegocinie

 Doroczna, cykliczna impreza o charakterze koncertu i prezentacji, dorobku zespołów artystycznych i grup obrzędowych

 Gminny Wielkanocny Konkurs Plastyczny – Pokonkursowa Wystawa

07-14.04.2017 r.

 Klub „RELAKS” CKSiT Żegocina

 kulturalne

 CKSiT w Żegocinie

świetlice, szkoły

 Konkurs prac plastycznych wykonywanych  przez dzieci i młodzież z okazji Świąt Wielkanocnych. Pokonkursowa Wystawa.

„Weekend za pół ceny”
w Beskidzie Wyspowym

16-18.06.2017 r.

Hotele, Schroniska, Gospodarstwa Agroturystyczne

 turystyczne

 Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Hotele, Schroniska,  Gospodarstwa Agroturystyczne,
CKSiT w Żegocinie

Impreza o charakterze promocyjnym w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”

V Festiwal Kultury „Beskidzkie Rytmy             
i Smaki” w Żegocinie

  02.07.2017 r.

 Plac G.S. w Żegocinie

kulturalno-rekreacyjne

 CKSiT w Żegocinie

 

 Koncerty orkiestr i zespołów muzycznych z gmin Żegocina, prezentacja KGW i kuchni regionalnej oraz rękodzieła.

 Złąz Turystyczny na Łopuszu Wschodnim 

 23.07.2017 r.

 Góra ,,Łopusze Wschodnie”

 turystyczno-rekreacyjne

Forum Gminy Beskidu Wyspowego,
CKSiT  w Żegocinie 

 Cykliczne wyjście na górę ,,Łopusze Wschodnie”  miłośników turystyki pieszej, wspólna Msza Św., spotkanie, koncerty zespołów artystycznych.

 „724 Urodziny Żegociny”

12-13.08.2017 r.

 Plac G.S. w Żegocinie, Boisko, Kort, Trasy Rowerowe

 kulturalno-rekreacyjne

 Wójt Gminy Żegocina, Stowarzyszenia Kulturalne, Sportowe, OSP, CKSiT  w Żegocinie

 Dwudniowy cykl imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych oraz finałowy koncert  plenerowy

XX  Młodzieżowy Rajd Turystyczny szlakiem cmentarzy I wojny światowej „Jak Oni  w 1914 roku  ...”

10-11.11.2017 r.

 Trasy piesze wyznaczone przez organizatora CKSiT  w Żegocinie, Cmentarz „Na Jastrząbce”  w Kamionce Małej

 turystyczno-patriotyczne

 

 

 

 Gmina Laskowa, Gmina Żegocina, CKSiT w Żegocinie,
GCKSiTw Laskowej, OSP Kamionka  Mała

 Rajd pieszy dla dzieci
i młodzieży z powiatów bocheńskiego i limanowskiego
- spotkanie w CKSiT
w Żegocinie.
Zakończenie „Na Jastrząbce” 
w Kamionce Małej.