Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Aktualności

KM
Odsłony: 944

Impreza składała się z dwóch części: Turnieju Strażackiego i Gminnego Dnia Dziecka. Dzięki porozumieniu organizatorów i połączeniu obu tych wydarzeń, dopiero po zakończeniu zawodów strażackich rozpoczęła się zabawa w CKSiT, dzięki czemu dzieci mogły uczestniczyć w obu wydarzeniach.

Od 14 na stadionie Beskidu swoje zmagania rozpoczęli strażacy. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie jednostki OSP z terenu naszej gminy – 5 dorosłych oraz dwie drużyny młodzieżowe. Najlepsi okazali się druhowie z Bełdna wyprzedzając Łąkte Górną i Żegocinę. Wśród drużyn młodzieżowych obie reprezentacje zdobyły 1 miejsca.Strażacy przygotowali również coś dla najmłodszych. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska sprzęt strażacki, a także bawić się w miasteczku, specjalnie przygotowanym na tą okazje. Nie zabrakło również wozu policyjnego, w którym dzieci z chęcią zasiadały.

Od godz. 16 w CKSiT rozpoczął się gminny Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci wesoło bawiły się wspólnie z animatorkami, Katarzyną Rogóż i jej córką oraz Patrycją Pytel. Było malowanie twarzy i wspólny taniec. Później o zabawę z najmłodszymi zadbała instruktorka zumby Pani Ewa Janisz, a o muzykę i inne efekty zatroszczył się DJ Przemek Szewczyk. Nie zabrakło też smakołyków. Dzieci zajadały pyszne gofry, watę cukrową i inne smakołyki, które przygotowała Pani radna Zofia Grabska z Łąkty Górnej. Z pięknie pomalowanymi, uśmiechniętymi twarzami, dzieci powitały przybyłych gości: Wójta Wojciecha Wronę oraz księdza proboszcza Bogusława Pasierba.
Organizatorzy dziękują wszystkim obecnym za cudowną atmosferę oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc w organizacji.